موزه سواروسکی

موزه سواروسکی، اتریش

شرکت سواروسکی، برند مطرح در زمینه جواهرات و کریستال. سازنده کریستال های زیورآلات، عدسی های عینک، تلسکوپ و لوازم تزئینی در راستای پیشروی در زمینه کریستال در سال ۱۹۹۴ با کمک هنرمند بزرگ آندره هلر (نویسنده و بازیگر) مشهور پارک تفریحی ساختند که به مناسبت صدمین سالگرد شرکت سواروسکی بود.

این پارک در شهر واتنس اتریش قرار دارد. پارکی که در دل آن موزه بزرگی از کریستال های سواروسکی است و به دنیاهای کریستالی سواروسکی شهرت دارد و به عنوان دومین موزه محبوب در اتریش قرار گرفت.

نمای کلی پارک فضایی سرسبز با دریاچه کوچک مصنوعی و همچنین زیباسازی هایی در دل پارک قرار دارد که با اشکال عجیب جلوه های زیبایی را خلق نموده اند. مجسمه چهره سبز پوش که دهان آن خروجی آبشار است و تپه های طبیعی زیبا زیر آسمان آبی که تلفیق رنگ زیبایی را نمایان میکند. اما موزه سواروسکی در شب نمای فوق العاده ترین را در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است. یکی از زیباترین نورپردازی هایی که میتوان از آن نهایت لذت را برد. نورپردازی های خلاقانه با نور های سبز و سفید و آبی و بنفش….

کریستال های سواروسکی در کجای این موزه قرار دارند؟

موزه باشکوه سواروسکی در اصل تمام زیبایی ها را در دل خود جای داده است. این موزه به تالار های درون تپه های موجود مشهور است و دنیاهای جدیدی در درون تالار ها وجود دارند. تالار های. موزه سواروسکی به چند بخش و هر بخش به رنگ ها و نورپردازی های مختلف تقسیم میشوند.

بخشی از تالار ها لوستر های بزرگ سواروسکی قرار دارند و بخشی دیگر در دل تاریکی با درخشش کریستال ها تزئین شده اند. بخشی دیگر شفاف همچون الماس با دیواره های پوشیده از کریستال های شیشه ای بزرگ ساخته شده اند.

تم های زمستانی با کریستال های سواروسکی ، ماکت ها، مجسمه های از جنس کریستال و همچنین در بین این ها محصولات گران بهای سواروسکی قرار دارند که باکس بندی شده اند.

اگر قصد سفر به اتریش را دارید قطعا بازدید از این موزه را به شما پیشنهاد میکنیم!!!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.